برنج خوب را چگونه بشناسیم

برنج چه نوع گیاهی است؟
برنج گیاهی است که دارای ارقام زودرس ، متوسط رشد و ارقام دیررس می‌باشد. گیاه برنج  دارای قسمت های مختلف از قبیل ریشه (ریشه برنج سطحی و افشان بوده و حداکثر در عمق ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری خاک نفوذ می‌نماید)، ساقه (ساقه برنج بندبند و تو خالی بوده و در فواصل مختلف ساقه جداره‌های سختی قرار دارد) ، برگ (برگ های این گیاه متناوب بوده و در دو جانب متقابل ساقه قرار دارند که تعداد برگها در ارقام مختلف برنج متفاوت بوده) و غیره می باشد.

 

غلات و حبوبات (محصولات فروشگاه 301030)

 

روش خرید برنج خوب:
این روزها پیدا کردن برنجی که یاد برنج‌های اصیل ایرانی را در یادمان زنده کند، کار سختی شده است. حالا بازار برنج در انحصار محصولاتی است که از کشورهای دور و نزدیک به ایران می‌آیند و قیمت نسبتاً مناسبشان طرفداران آنها را هم زیاد کرده است. بیشتر این برنج‌ها خوب قد می‌کشند، بعضی‌هایشان هم عطر خوبی دارند اما اغلب آنها پس از پخت طعم ندارند.همیشه می‌گویند برنج کهنه بهتر از برنج نو است برای همین برنج‌های قدیمی گران‌تر از برنج‌های محصول امسال هستند. علت این مساله نیز این است که برنج هم، مانند هردانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن، آب درونش تبخیر می‌شود. وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده باشد هنگام پختن به خود آب جذب می‌کند و حجمش اضافه می‌شود و به اصطلاح ری می‌کند.

 

غلات و حبوبات (محصولات فروشگاه 301030)

 

برنج مرغوب را چگونه تشخیص دهیم؟
 تشخیص دادن اینکه چه برنجی مرغوب است، خودش تخصص می‌خواهد ولی در کل می توان گفت یک برنج اعلاء، میتواند خصوصیات هم چون: خشک، باریک، سخت و نیمه بلوری بودن رو داشته باشد و زیردندان به آسانی خرد ‌نشود. پس می توان گفت هنگام خرید برنج، شما می توانید چند دانه از آن را زیر دندان له کنید و وقتی این کار با سختی انجام شد، معلوم است که برنج نو نیست. پس با گفته های بالا می توان نتیجه گرفت که یک برنج مرغوب می تواند خصوصیات زیر رو داشته باشد:
1-  خوب قد کشیدن دانه برنج ملاک مرغوبیت نیست.
2-  دانه برنج هر چه خشک تر و سفت تر باشد بهتر است زیرا با جذب سریع آب هنگام پخت، حجیم تر می شود.
3-  هر چه از تاریخ برداشت آن بیشتر گذشته و بهتر نگهداری شده باشد، بر کیفیت آن افزوده می شود.
4-  دانه برنج نباید خیلی سفید، خیلی زرد، شفاف، دودی یا ترک خورده باشد.
5-  هر چه دانه های برنج شکسته یا در اصطلاح "نیمدانه"  باشد، کیفیت کمتری دارد (اغلب برنج های نیمدانه بیشتر برای پخت شله زرد، شیربرنج، برخی آش ها وغیره مورد استفاده قرار میگیرد.)

 

غلات و حبوبات (محصولات فروشگاه 301030)

 

تشخیص عطر و طعم برنج!
برای تشخیص عطر و طعم برنج نیز یک مشت کوچک از آن را میان کف دو دست خوب بمالید و روی آن با دهن بدمید ( یا به صطلاح "ها" کنید) و سپس  بو بکشید اگر برنج عطر داشته باشد خودش را نشان می‌دهد. 

تشخیص یکدست بودن برنج!
یکدستی برنج بسیار اهمیت دارد زیرا مدت پخت هر برنج با نوع دیگر فرق دارد و برنج مخلوط را نمی‌توان خوب از آب درآورد. بیشتر برنج‌های موجود در بازار دانه‌های شکسته یا به اصطلاح نیمدانه دارند که پس از پخت بر کیفیت برنج اثر می‌گذارند. پس اگر می‌خواهید برنجی یکدست و بدون نیمدانه داشته باشید کمی از آن را در کف دست بریزید و سپس دقت کنید که از میان دانه‌ها چند درصد نیمدانه است. با این آزمایش یکدست بودن برنج (یعنی مخلوط نبودن) را هم می‌توانید معلوم کنید. 

 

غلات و حبوبات (محصولات فروشگاه 301030)

 

روش های نگهداری برنج:
پس از خرید برنج نوبت به رعایت نکاتی ظریف برای نگهداری بهتر از آن می‌رسد. در کل می توان روش های زیر را پیشنهاد داد:

1-  برنج باید در جای خشک انبار شود (محل انبار کردن برنج باید دور از هرگونه آب و رطوبت باشد.)
2-  برا ی جلوگیری از حمله آفت ها می توان مقداری نمک کوبیده را کاملاً با  برنج مخلوط کرد تا با این کار لایه ای از نمک را روی دانه های برنج را بپوشاند. یا می توان روی ظرف برنج را با پارچه پوشاند تا هم بخار آب از آن خارج شود و هم آفت تازه‌ای داخل آن نشود.
3-  چناچه به هر دلیلی برنج دچار آفت شد (حشره به کیسه برنج وارد شد)،  فوراً کیسه برنج را عوض کرده و برنج‌ها را در یک سینی زیر آفتاب بگذارید.با این کار حشرات به سرعت از برنج بیرون می‌روند.
4- بهتر است برنج را هربار به میزان نیاز خود خریداری کنید و از خرید برنج سالانه خودداری کنید چون در این صورت ممکن است با احتمال خراب شدن کیفیت برنج مواجه شوید.
5- سعی کنید برنج را در پارکینگ و راه‌پله ها،  نگهداری نکنید چون احتمال شته شدن یا نمدار شدنشان وجود دارد.

 

غلات و حبوبات (محصولات فروشگاه 301030)

 

آشنایی با فوت و فن‌های پخت برنج:
1-  اگر مشغله کاری دارید مثلا کارمند جای می باشید شما میتوانید قبل از خروج از خانه برنج را آبکش کنید و در ظرفی درون یخچال نگه داری کنید. با این کار شما برای پخت آن،  نیاز به زمان تقریبی بین 15 الی 20 دقیقه نیاز دارید.

2-  برای از بین بردن  بوی سوختگی برنج می توانید یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید یا اینکه میتوانید یک عدد پیاز را پوست کنده و داخل برنج قرار دهید با این کار پیاز بوی سو ختگی را به خود میگیرد.
3-  چناچه برنج شما بی نمک شد برای رفع آن می توانید مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب جوش مخوط کنید و روی برنج بریزید (دقت کنید که نمک را مستقیماً درون روغن نریزید چون نمک در روغن حل نمی شود.)
4-  اگر برنج خشک دچار بو گرفتگی شد، برنج را در سایه روی یک سطح پهن قرار دهید تا بوی آن برود (دقت کنید که در آفتاب پهن نکنید چون باعث خرد شدن آن می شود و در داخل آب جوش از هم می پاشد.)
5- برای خوب قد کشیدن برنج  می توانید موقعی که برنج در اوج جوشیدن است، یک لیوان آب سرد داخل آن بریزید. یا اینکه دو قاشق روغن مایع داخل آب قابلمه بریزید تا هم خوب قد بکشد هم به اصطلاح خوش پخت شود. توجه کنید که موقع آبکش کردن برنج، روی برنج آب سرد نریزید زیرا به برنج شوک وارد کرده و جلوی ادامه قد کشیدن آن را می گیرد.
6- اگر هنگام پخت کته و موقع جوشیدن برنج در آب، متوجه شدید که برنج خیلی شور شده است، داخل آب برنج چند تکه سیب زمینی پوست کنده بریزید. زیرا سیب زمینی، شوری غذا را به خود جذب می کند.