درباره انجیر و خواص آن

انجير از درختي به نام فيکوس( Ficus) مي رويد. انجير يک ميوه شيرين مي باشد. محتوي مقدار زيادي هسته است و غالبا خشک مصرف مي شود. انجير تازه بسيار خوشمزه مي باشد و از آن مربا و ترشي درست مي کنند. انجير، قند زيادي دارد. 50 درصد انجير خشک را قند تشکيل مي دهد. همچنين منبع خوبي از پتاسيم ، منيزيم، کلسيم ، فسفر و ويتامين هاي C , B , A است. انجير منبع غني فيبر غذايي مي باشد.  ليگنين يک نوع فيبرغذايي غيرمحلول است که به مقدار زياد در انجير وجود دارد و نقش عمده اي در جلوگيري و رفع يبوست دارد.

 

خواص انجیر          

انجیر منبع غنی از ویتامین‌های C، B، A  و مواد معدنی مختلف مانند پتاسیم، کلسیم، فیبر، آهن، فسفر و سدیم است. این میوه به علت مزاج گرمی که دارد برای فصول سرد بسیار مناسب است انجیر از مقوی‌ترین میوه‌های پایان فصل تابستان و اوایل پاییز است که در 2 نوع زرد و بنفش تیره یافت می‌شود.

 

خوردن انجیر به افرادی که به لحاظ جسمی ضعیف هستند توسط پزشکان تغذیه توصیه شده است انجیر به صورت‌های مختلف خام، پخته (در کمپوت و مربا) و خشک (در خشکبار) در تمام طول سال قابل استفاده است. شما می توانید با کلیک روی این متن انجیر خشک ها و محصولات تهیه شده از انجیر موجود در فروشگاه اینترنتی 301030 را مشاهده نمایید. بنابراین در تمام طول سال می توان از خواص آن برخوردار شد، علاوه بر این، از نوع خام آن در پخت انواع کیک‌ها و دسرهای فصل نیز می‌توان استفاده کرد.

 

خواص درمانی انجیر

شناخته شده ترین خاصیت انجیر در درمان یبوست است. افرادی که از این بیماری رنج میبرند می‌توانند علاوه بر مصرف روزانه این میوه به حالت خام یا خشک، تعدادی انجیر خشک را از شب تا صبح در یک لیوان آب خیسانده و صبح قبل از صبحانه و به صورت ناشتا میل کنند. اگر از یبوست رنج می برید انجیر در هر دو حالت خام و خشک، ملین خوبی به‌شمار می‌آید. علاوه بر این، مخلوط انجیر و عسل برای درمان زخم معده نیز مفید است. در واقع انجیر تقویت کننده سیستم دستگاه گوارش است.

 

یکی از جالب توجه‌ترین خواص انجیر به ویژه برای استفاده در ماههای گرم سال  خاصیت عطش‌زدایی آن است؛ بنابراین در روزهای گرم  برای رفع عطش از چند عدد انجیر خام یا خشک استفاده کنید. انجیرهمچنین مسکن اعصاب، افزایش‌دهنده قوای جنسی، تقویت‌کننده هوش و حافظه، محکم کننده استخوان‌ها و برطرف کننده التهاب آنهاست. مصرف انجیر برای کاهش علائم بیماری‌هایی مانند گلودرد، عفونت‌های ریوی، سینه درد همراه با تب و سرفه، بسیار توصیه می‌شود. برای این منظور کافی است چند عدد انجیر‌خشک را در شیر یا آب بپزید و به حالت گرم مصرف کنید.