بی رحم ترین قاتلان باتری موبایل

امروزه به دلیل اینکه برنامه های زیادی روی تلفن های هوشمند نصب شده اند، این تلفن ها به عنوان نوعی رایانه جیبی محسوب می شوند.اپلیکیشن‌های این لیست از بین یک‌ میلیون اپلیکیشن اندرویدی انتخاب‌ شده و می‌توان گفت یکی از عوامل اصلی مصرف زیاد باتری در اپلیکیشن‌های نیاز به ذخیره و فراخوانی مداوم اطلاعات است.
بسیاری از کاربران هرروزه از اپلیکیشن‌های کاربردی مانند چت و آب‌وهوا استفاده می‌کنند.حتی اگر زمان کمتری روی آن‌ها صرف شود، این اپلیکیشن‌های تأثیر به سزایی روی مصرف باتری دارند. تعدادی از اپلیکیشن‌هایی که محبوب هستند، مصرف باتری، ترافیک اینترنت و مصرف اطلاعات گوشی را هدف گرفته‌اند؛ بنابراین اگر سؤال پیش‌آمده که چرا دستگاه اندرویدی‌تان عملکرد موردنظر را ارائه نمی‌کند، این اپلیکیشن‌های و مصرفشان می‌تواند دلیلی برای افت عملکرد دستگاه باشد. احتمالاً از اینکه متوجه شده‌اید کدام اپلیکیشن‌های مصرف بالایی دارند تعجب کرده‌اید!
در ادامه این مطلب با ما باشید تا بدانید با اجرای کدام برنامه ها روی تلفن های هوشمند خود بیشترین حجم شارژ باتری خود را از دست خواهیم داد.1- بازی ها
بعضی از کاربران بیشترین زمان خود را با بازی هایی که بر روی تلفن های هوشمند خود نصب کرده اند، می گذرانند. فرقی نمی کند که در چه مکانی زمان خود را سپری می کنند. اما لازم است بدانید که این بازی ها به دلیل اینکه از گرافیک بالا برخوردار هستند و برای بارگیری نیاز به اینترنت دارند، میزان قابل توجهی از میزان مصرف حجم باتری گوشی شما را به خود اختصاص می دهند (همانند  بازی کلش اف کلنز) که کاربران زیادی رو اسیر خود کرده است.

www.301030.ir

 

2- شبکه های اجتماعی
بطور کلی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام . اینستا گرام و غیره که برای بروزرسانی مطالب شخصی در آن نیاز دائم به استفاده از گوشی است، سهم قابل توجهی از مصرف باتری گوشی ها را به خود اختصاص می دهند. مثلا استفاده مداوم از تلگرام تا 35 درصد از مقدار شارژ گوشی را کاهش می دهد.

 

3- نور صفحه نمایش
امروزه تلفن های هوشمند زیادی با صفحه نمایش بسیار بزرگ وارد بازار شده اند که برای صاحبان خود امکان تماشای فیلم با کیفیت HD یا انجام بازی ها با کیفیت بهتری را فراهم می کنند. اما متقابلا باید به یاد داشت که این ویژگی ارزشمند مصرف باتری گوشی شما را چند برابر افزایش خواهد داد.

 

4- وسایل جانبی تلفن های
استفاده از وسایل جانبی تلفن های همراه مانند هندزفری هایی که با سیستم بلوتوث کار می کنند می تواند میزان مصرف شارژ گوشی ما را افزایش دهد. بنابرین  باید به یاد داشته باشیم در زمان هایی که از این وسایل جانبی استفاده نمی کنیم، بلوتوث گوشی خود را غیر فعال کنیم. 

5- سرویس های مکان یاب
سرویس های مکان یاب و GPS از اپلیکیشن های ضروری روی تلفن های هوشمند به شما می روند. برخی افراد برای پیدا کردن مکانهای مورد علاقه خود نظیر خیابان خاصی و محل های بتفریحی و سرگرمس و غیره ازاین اپلیکیشن ها استفاده می کنند. اما اگر شما بخواهید برای طولانی مدت از آنها استفاده کنید، میزان مصرف شارژ باتری گوشی شما بسیار زیاد خواهد بود. البته با دانلود بعضی از این سرویس ها مانند نقشه گوگل خواهید توانست تا بصورت آفلاین نیز از آن در صورت نیاز استفاده کنید.

6- برنامه Snapchat
Snapchat یکی دیگر از برنامه هایی است که با استفاده از این برنامه، کاربران می توانند عکس گرفته یا ویدئو ضبط کنند و سپس به آنها متون یا نقاشی اضافه نمایند. پس از آن می توانند آنها را به لیستی از دریافت کنندگان مشخص شده ارسال کنند. آنها آن را مشاهده می کنند، می خندند و سپس آن Snap از صفحه نمایش ناپدید می شود (و از گوشی شخص پاک می شود) مگر اینکه آن ها از صفحه خود اسکرین شات بگیرند! حال به بدلیل استفاده از دوربین و همچنین سرویس های مکان یاب میزان قابل توجهی از شارژ گوشی شما را مصرف می کند.

 

7- برنامه Netflix
Netflix نام نرم افزاری محبوب و معروف برای گوشی های اندروید می باشد که با استفاده از ان، امکان مشاهده کانال های تلویزیونی مختلف را خواهید داشت. این برنامه از طریق سرویس استریم، امکان تماشای فیلم و سریال و ویدئو را برای شما فراهم می کند. اما در مقابل حجم بسیار زیادی از شارژ گوشی شما را مصرف می کند.