استرس تابود کننده بدن

استرس تابود کننده بدن:

بدن انسان یک سیستم فوق العاده شگفت انگیز و پیچیده است که به تمام تغییرات درونی و بیرونی واکنش نشان می دهد.روانشناسان معتقدند که ناراحتی و درد ها سیگنال هایی از بدن هستند که نشان دهنده اضطراب می باشند.دردهای مزمن مخصوصا زمانی که نشانی از آسیب فیزیکی وجود ندارد نشانه ای از وجود استرس و مشکلات عاطفی می باشد.ترس های مخفی و مشکلات حل نشده از عوامل بروز استرس هستند.

 

استرس تابود کننده بدن

بررسی علائم وجود استرس!

سر درد:
بیشتر سردردها ناشی از استرس هستند.ترس از شکست احتمالی، بی قراری و چیزهای بسیار ناچیز می توانند باعث ایجاد تنش در بدن و بروز سردرد شوند.پس بهتر است همواره زمانی را در روز برای استراحت و ریلکس کردن به خودتان اختصاص دهید و بابت این مساله اصلا احساس گناه نکنید.این سکوت و آرامش بهره وری و کارایی شما را بالا برده و همچنین استرس و تنش را از شما دور خواهد کرد.از همه مهم تر این است که دیگر از سردرد رنج نمی برید!

 

استرس تابود کننده بدن

 

گردن درد:
درد گردن معمولا نشانه ای از تحمل بار تنفر از دیگران و یا عدم رضایت از خود است.اگر نتوانیم خود و یا دیگران را ببخشیم گردن مان متحمل درد و آسیب خواهد شد!بخشیدن را یاد بگیرید و خود و دیگران را ببخشید. در اغلب موارد دیگران نمی خواهند به شما صدمه بزنند. نیازی نیست که همه انتظارتتان را از خودتان برآورده کنید.همه چیز را آسان بگیرید و بیشتر در مورد چیزهایی که دوست دارید فکر کنید!

 

استرس تابود کننده بدن

 

درد شانه:
این درد به علت فشار عاطفی و فشار ثابت ایجاد می شود.اگر فرد دیگری فشار عاطفی زیادی به شما وارد کند و یا ممکن است که خودتان نتوانید تصمیم درستی بگیرید و بابت این مساله تحت فشار باشید شانه هایتان درد می گیرند.برای رهایی از این مساله با یک دوست و یا مشاور صحبت کنید.سعی نکنید که همه مشکلات را خودتان به تنهایی حل کنید.گاهی یک مشکل بسیار بزرگ می تواند با یک مشورت ساده کاملا حل شود!

 

استرس تابود کننده بدن

 

درد کمر:
حتی کوچکترین نگرانی های مالی می تواند باعث ایجاد کمر درد شود.حتی اگر فکر می کنید که زیاد نگرانی مالی ندارید اما ممکن است که عقده های پنهانی برای داشتن یک زندگی ایده آل و ثروتمندانه در شما وجود داشته باشد و یا از طرف اطرافیان تحت فشار مالی باشید.شاید این جمله کلیشه ای باشد اما حقیقت محض است: پول شادی نمی آورد!شاد باشید و به مسائل مالی بیش از حد فکر نکنید.بهترین چیز داشتن احساس آزادی و رهایی است.کارهایی که دوست دارید را انجام دهید و خواهید دید که چه اتفاقی برای زندگی تان می افتد!

 

استرس تابود کننده بدن

 

دست درد:
اگر دست شما درد می کند می تواند نشانه این باشد که باید با یک دوست خوب هم صحبت شوید.شما نیاز دارید که با یک دوست صمیمی و خوب صحبت کنید و با او به سفر بروید. وقت آن است که از پوسته خود بیرون بیایید!با افراد جدید آشنا شوید. به کنسرت و جشن ها بروید و در اجتماع باشید.شاید خیلی از افراد غریبه بتوانند دوستان بسیار خوبی برای شما باشند!

 

استرس تابود کننده بدن

 

زانو درد:
اگر زانویتان زیاد درد می کند احتمالا شما جز افرادی هستید که زیاد به خودتان فکر می کنید و توجهی به دیگران ندارید.اینگونه افراد به خودشان بیش از اندازه اهمیت می دهند و طوری رفتار می کنند که انگار تنها انسان روی زمین هستند!به جهان اطرافتان خوب بنگرید و خواهید دید که خیلی های دیگر در کنارتان زندگی می کنند.به اطرافیانتان در کارها کمک کنید و زمانی را صرف انجام امور داوطلبانه کنید.

 

استرس تابود کننده بدن

 

نتیجه پایانی
خودتان را دوست داشته باشید، در عین حال زیاد به خودتان فکر نکنید!به اطرافیان توجه کنید ولی کینه ای از آن ها به دل نگیرید!لبخند بزنید و برای داشتن روح و جسمی سالم تلاش کنید! به امید سلامتی همه شما عزیزان!

استرس تابود کننده بدن