آخرین اخبار Galaxy S8

مراسم معرفی گلکسی نوت7 هم آمد و رفت و اکنون نوبت به شایعات پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ یعنی Galaxy S8 رسیده تا به سرعت در اینترنت پخش شود. اولین شایعه درباره این گوشی از یک رسانه کره‌ای منتشر شده که طبق آن، Galaxy S8 هم مثل گوشی Galaxy S7 edge و Galaxy Note7، به صفحه نمایشی با لبه‌های خمیده مجهز خواهد بود.البته دو دستگاهی که مثال زدیم از نظر میزان خمیدگی در لبه‌های صفحه نمایش با یکدیگر متفاوت‌اند، اما ایده کلی آنها یکی است. طبق گزارش‌ها، هم اکنون سامسونگ سفارش صفحه نمایش خمیده برای هر دو مدل 5.5 و 5.1 اینچی را داده است. با این تفاسیر احتمالا دیگر شاهد مدلی ازGalaxy S8 با صفحه نمایش تخت نخواهیم بود. همچنین با توجه به خمیده بودن نمایشگر هردو مدل Galaxy S8، هنوز مشخص نیست نسخه 5.5 اینچی این گوشی دقیقا چه نامی خواهد داشت؟

 

galaxy-s8

 

احتمالا سامسونگ با این کار قصد دارد تمام گوشی‌های پرچمدار خود را با صفحه نمایش خمیده از دیگر گوشی‌های این شرکت متمایز کند. حال یک سوال اساسی مطرح می‌شود؟! تکلیف نمایشگر با رزولوشن 4k چه می‌شود؟ نمی‌گوییم تولید نمایشگری با لبه‌های خمیده و رزولوشن 4k برای سامسونگ غیرممکن است، اما سختی‌های تولید چنین پنل‌هایی را باید در نظر گرفت. اگر یادتان باشد، در زمان عرضه Galaxy s6 edge این شرکت با مشکل تامین نمایشگر خمیده مواجه شد، جوری که بر فروش این گوشی تاثیر منفی داشت. این موضوع حتی باعث شد مدیرعامل سامسونگ موبایل هم درباره این مشکل از کلمه «غم‌انگیز» استفاده کند (کلمه‌ای که این روزها احتمالا بازهم استفاده می‌کند). با وجود این به نظر می‌رسد شایعات پیرامون رزولوشن 4k برای نمایشگرGalaxy S8 را نمی‌توان جدی گرفت، مگر اینکه سامسونگ با قرار دادن نمایشگر 4k در نسخه 5.5 اینچی ما را سورپرایز کند.

 

galaxy-s8

 

دیگر شایعه‌ای که درباره این گوشی شنیده می‌شود مربوط به دوربین دستگاه است. به گفته منابع مختلف، سامسونگ در پرچمدار آتی خود از دوربین دوگانه استفاده خواهد کرد که با توجه به اتفاقات اخیر دنیای موبایل و حتی پیوستن اپل به این روند، عجیب به نظر نمی‌رسد. بر اساس همین خبرها، شرکت سامسونگ برای دوربین دوگانه خود از یک ماژول دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد که ساخت خود این شرکت است و مشابه آن را در اس7 دیده بودیم. دوربین دوم نیز یک ماژول 13 مگاپیکسلی از سونی است که هنوز اسم مدل آن را نمی‌دانیم.بنابراین سامسونگ با نمایشگر خمیده در دو لبه برای هر دو گوشی و همین طور دوربین دوگانه، سری گلکسی اس را به‌روزرسانی خواهد کرد. تا همین جای کار فعلا تنها سوال باقیمانده نحوه نامگذاری نسخه 5.5 اینچی گلکسی اس8است؟!آیا این شرکت، با الگوگیری از اپل، این گوشی را گلکسی اس 8 پلاس خواهد نامید؟ پس ما را همراهی کنید تا در آینده به جواب این گونه سوالات دست یابیم!

 

galaxy-s8