رجیستر نشدن آیفون 7 در ایران

آیفون 7 یک روز پس از عرضه جهانی در بازار ایران نیز موجود شد. از انجا که در ایران اپل متولی‌ای ندارد و تمام محصولاتش قاچاقی وارد بازار می‌شود که آیفون 7 نیز از این امر مستثنی نیست؛ به همین دلیل است که قیمت آن در ابتدای عرضه در بازار ایران چندین برابر قیمت آن در بازار جهانی است. (حدود 8 میلیون تومان) اما نکته مهم تنها قیمت اولیه این گوشی در بازار نیست؛ با اجرای طرح رجیستری و تب‌وتابی که این طرح در بازار ایجاد کرده به نظر می‌رسد خریداران آیفون 7 و آیفون 7 پلاس باید در خرید این گوشی نوبر کمی تامل کنند و تا مشخص شدن وضعیت آن و تصمیم‌گیری اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی در مورد این محصول اقدام به خریدش نکنند.

 

iphone7

 

به گزارش از منابع خبرگزاری، غلامحسین کریمی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، در واکنش به عرضه این گوشی در بازار ایران و قیمت آن تاکید کرد: این گوشی‌ها قاچاق است و ما از مصرف‌کنندگان می‌خواهیم که در زمان خرید به این موضوع توجه کنند. وی با بیان اینکه ارزش این گوشی بسیار کمتر از رقمی است که هم اکنون در بازار به فروش می‌رسد، اضافه کرد: ورود گوشی‌های آیفون از کانال غیررسمی، به موضوع کالای قاچاق در بازار دامن می‌زند.همچنین وی افزود: این گوشی‌ها به صورت قاچاق وارد بازار شده و در سامانه شناسایی گوشی موبایل (رجیستری) تایید نخواهد شد.

 

iphone7

 

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی همچنین به طرح رجیستری اشاره کرد و افزود که دیوایس‌های آیفون 7 قاچاق موجود در ایران در سامانه شناسایی گوشی‌های موبایل (رجیستری) ثبت نخواهند شد و حتی در صورت رجیستر شدن به زودی از دسترس خارج خواهند شد.
کریمی در ادامه از خریداران خواست:در زمان خرید گوشی‌های آیفون 7 به شناسه گوشی در سامانه گمرک (IMEI) و مهر فروشگاه‌های مجاز توجه کنید. برای اطمینان از اصل بودن گوشی خود کد شناسه گوشی را به شماره 30008887 ارسال کنید.وی همچنین در مورد آیفون‌های سفارشی نیز هشدار داد و مسئولیت عدم رجیستری یا نبود گارانتی را به عهده مشتری دانست. وی از ورود دیوایس‌های آیفون 7 به بازار ایران تا دو هفته آینده توسط شرکت‌های مجاز خبر داد و قیمت تقریبی آن را 2 میلیون و 700 هزار تومان اعلام کرد.غلامحسین کریمی در پایان خبر داد:ستاد مبارزه با قاچاق کالا پیگیری‌های لازم در این مورد را انجام داده است و به زودی آیفون 7 قاچاق از بازار جمع آوری خواهد شد.

iphine7