قاب پارازیت‌زا آیفون را امن می‌کند

این هفته به سراغ قابی می‌رویم که امنیت گوشی آیفون را برقرار می‌کند، از مشکل گوشی تاشوی سامسونگ خواهیم گفت، از ورود آمازون به دنیای پخش موسیقی با کیفیت بالا خبر می‌دهیم و ربات‌هایی را معرفی می‌کنیم که به فضانوردان خدمت می‌کنند.

 

  • قاب موبایل امنیتی

آزمایش‌ها و گزارش‌های برخی از هکرها و شرکت‌های امنیت سایبری نشان داده که نه‌تنها هک کردن انواع گوشی‌ها و دسترسی به محتوای آن امکان‌پذیر است، بلکه این امکان وجود دارد که بتوان به میکروفون و دوربین قربانی‌ها نیز دسترسی داشت. به زبان ساده‌تر می‌توان دوربین و میکروفن گوشی هک‌شده را بدون اطلاع صاحبش روشن کرد و دیگر سو را دید یا شنید.

برای جلوگیری از این مشکلات شرکت‌های زیادی دست به کار شده‌اند. یکی از این شرکت‌ها Privoro نام دارد که با همکاری بخش نوآوری نیروی هوایی ایالات متحده یک قاب موبایل ویژه به نام SafeCase طراحی کرده است.

SafeCase به آیفون وصل می‌شود و علاوه بر اختلال در میکروفون گوشی، دوربین‌های آن را می‌پوشاند. علاوه بر این با ایجاد یک قفس فارادی پیرامون آیفون، تأثیر الکترومغناطیسی و ردیابی موقعیت جغرافیایی را مختل خواهد کرد.

 

  • فشار گوشی تاشو بر کمر سامسونگ

 

 

 

سامسونگ تاریخ عرضه گوشی هوشمند تاشوی خود، Galaxy Fold را پس از آن که چند نفر از آزمایش‌کنندگانش اعلام کردند که نمایشگر دستگاه شکسته شده، به تاخیر انداخت.

این شرکت اعلام کرده که تا زمان "ارزیابی کامل و آزمایش‌های داخلی بیشتر" ارائه این گوشی عقب خواهد افتاد.

سامسونگ اعلام کرده که تاریخ جدید عرضه این گوشی تقریبا ۲۰۰۰ دلاری در هفته‌های آینده به اطلاع همگان خواهد رسید.

برخی از بررسی‌کنندگان این گوشی با برداشتن لایه‌ای از نمایشگر که تصور می‌کردند تنها یک ورقه محافظ معمولی است، متوجه آسیب‌دیدگی نمایشگر شدند.

این گزارش‌ها باعث شد تا رویداد مربوط به عرضه این گوشی تاشو در هنگ‌کنگ و شانگهای نیز به تاخیر بیفتد.

سامسونگ تلاش می‌کند تا گوشی تاشوی خود را پیش از رقیب چینی‌اش هواوی به بازار معرفی کند.

هر دوی این تولیدکنندگان می‌گویند که بر پایه آزمایش‌هایی که انجام داده‌اند، نمایشگر تاشو می‌تواند بیش از ۱۰۰ هزار بار بدون شکستن باز و بسته شود.

اما در دنیای واقعی، بررسی‌کنندگان گوشی سامسونگ توانستند در کمتر از ۴۸ ساعت به آن آسیب برسانند.

 

  • ورود آمازون به عرصه پخش موسیقی باکیفیت

 

 

ورود اسپاتیفای به صحنه پخش موسیقی کیفیت‌بالا شایعه‌ای بود که چندین سال است طول کشیده اما به نظر می‌رسد که آمازون می‌خواهد به غول سبز دنیای پخش موسیقی تنه بزند.

طبق اخباری که پخش شده آمازون تا پایان سال جاری میلادی به این رقابت می‌پیوندد. این گزارش‌ها تایید می‌کند که حداقل یک شرکت بزرگ ضبط موسیقی با آمازون به توافقاتی رسیده است.

سرویس جدید آمازون پخش آنلاین موسیقی با کیفیتی بالای CD را با اشتراک ماهانه ۱۵ دلار ارائه می‌کند که بالاتر از اشتراک ۹.۹۹ ماهانه سرویس فعلیش است که مانند اسپاتیفای کیفیتی زیر کیفیت ۱۶ بیتی سی‌دی را پخش می‌کند.

در حال حاضر دو سرویس Tidal و Qobuz که موسیقی با کیفیت بالای ۲۴ بیتی ارائه می‌دهند، به ترتیب اشتراک ماهانه ۱۹.۹۹ و ۲۴.۹۹ دارند که با ورود آمازون عرصه رقابت را سخت‌تر خواهد کرد.

 

  • ربات‌های فضایی

 

 

قرار است سه ربات خودکار کارشان را به شکل منحصر به فردی در فضا شروع کنند. هانی، کوئین و بامبل، Astrobeeهایی هستند که به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده می‌شوند تا به فضانوردان در انجام کارهای روزمره‌ای چون انبارداری ابزارها، کنترل شرایط محیطی و حتی تکمیل آزمایش‌ها کمک کنند.

هر کدام از این ربات‌ها مکعبی با ابعاد ۳۰ سانتی‌متر هستند. هوایی که در درون هر یک از این ربات‌ها قرار دارد بسته به این که از کدام یک از ۱۲ نازل آن خارج شود، باعث حرکت‌شان خواهد شد.

اجزای Astrobee شامل دوربین‌های چندگانه، صفحه لمسی، اشاره‌گر لیزری و تعدادی چراغ است