گوناگون

دوش‌هایی که آب ویتامین دار بر سرتان می ریزند

استفاده از آب پاکیزه برای استحمام یکی از اولویت‌های همه مردم است و یک شرکت تجاری با نصب سیستم تصفیه آب جدیدی بر روش های خود این هدف را محقق کرده است.

برنامه‌های ایرانسل برای حضور در الکامپ ۲۰۱۹ تشریح شد

برنامه‌های ایرانسل برای حضور در الکامپ ۲۰۱۹ تشریح شد

تولید محتوای با کیفیت و تاثیر فوق‌العاده آن بر رتبه و الکسای سایت

تولید محتوا نقشی فوق‌العاده در بهبود رتبه و الکسای سایت دارد. مطالب و محتواهایی که در فضای مجازی تولید می‌شوند نیاز دارند تا دیده شوند. این حقیقت مهم تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که مطالب تولید‌ شده به‌درستی بهینه شده باشند و اصول سئو در تولید محتوا به‌دقت رعایت شده باشد. محتواها براساس پارامترهای مختلف بهینه‌سازی تولید می‌شوند. اینکه کدامیک از این پارامترها بیشترین اثرگذاری را در سئو وب‌سایت دارند موضوعی است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود. پس از اینکه سایت طراحی و قالب آن بهینه‌سازی شد نوبت این است که تولید محتوا کرده و بهینه‌سازی محتوا ‌انجام داد. در حقیقت محتوایی که در صفحات سایت منتشر می‌شود تا زمانی که براساس الگوریتم‌ها و نکات سئو تولید نگردد نمی‌تواند باعث افزایش یا بهتر شدن رتبه سایت شده و الکسای سایت را بهبود بخشد. در ادامه نکاتی که در زمینه تولید محتوا بسیار تاثیرگذار است بیان می‌شود.

واقعیت‌های خواندنی درباره بیل گیتس Bill Gates

بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت، موسس این شرکت بزرگ است. او هم‌اکنون بیشترین سهام این شرکت را داراست که مقدار آن (8%) می‌باشد. بیل گیتس نویسنده‌ی سیستم عامل‌های داس و ویندوز است. ویلیام هنری گیتس سوم، مشهور به بیل گیتس در 28 اکتبر 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل آمریکا متولد شد. گیتس از هنگامی که سن کمی داشت و دوران کودکی را می‌گذراند روحیه‌ خاصی داشت: روحیه رقابت‌طلبی! او سعی می‌کرد در هر کاری که وارد می‌شد از دوستان خود پیش باشد. وی تحصیلات ابتدایی خود را در یک مدرسه عمومی گذراند و در آنجا بود که برای اولین بار با کامپیوتر آشنا شد.

راههای مقابله با عکس سلفی‌ با طعم مرگ

عکس سلفی، تفریحی است که چند سالی است رواج یافته و روز به روز بر تعداد افرادی که به سلفی گرفتن علاقه‌مند می‌شوند افزوده می‌‌گردد. ما خیلی مطمئن نیستیم که گرفتن عکس سلفی و گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی بتواند یک سرگرمی محسوب شود. با این حال امروز در مورد این رویداد که در میان اکثر کاربران به یک وسواس تبدیل شده است صحبت خواهیم کرد. ممکن است سلفی گرفتن بی خطر بنظر برسد، اما متمرکز شدن دوربین در حالت سلفی و عکس گرفتن یکی از این مواردی است که جا دارد به آن بپردازیم. طبق گزارش تلگراف در سال 2015 سلفی ها بیشتر از کوسه ها جان آدم ها را گرفتند. مسلما، با اینکه هر دو مورد در این دنیا اتفاق می افتد اما نه هر روز، هنوز هم مرگ ناشی از کوسه ها در بیشتر رسانه ها گزارش می شود با این حال مرگ توسط سلفی در سر تیتر رسانه ها قرار نمی گیرد. با این تفاسیر ما نیاز می دانیم که یک سری از حقایق را خصوصا برای والدین روشن کنیم:

تاثیرگذارترین نکته ها برای موفقیت یک ایده تجاری

ایده چیست و ایده پرداز کیست ؟ ایده (انگاره یا طرح) در حقیقت یک طرح ذهنی است. شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست. به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مساله یا نیاز به آن فکر می‌کند. هر چند می‌توان یک ایده را بسط داد و پیچیده کرد.به فرد صاحب ایده، ایده‌پرداز می‌گویند و منظور از ایده پردازی، تفکر همراه با خلاقیت است.ایده‌پردازی باید همراه با مهارت و توانمندی‌هایی باشد که از جمله آنها توانایی و مهارت بارش مغزی و تفکر خلاق است. ایده‌پرداز کیست و ایده‌پردازی چیست؟به فرد صاحب ایده، ایده‌پرداز می‌گویند و منظور از ایده پردازی، تفکر همراه با خلاقیت است. ایده‌پردازی باید همراه با مهارت و توانمندی‌هایی باشد که از جمله آنها توانایی و مهارت بارش مغزی و تفکر خلاق است.

بهترین شرکت‌های هواپیمایی جهان در سال 2016

وب‌گاه موسسه‌ی تحقیقاتی- آماری اسکای‌تِرَکس در بررسی اخیر خود ۲۰ بهترین خطوط هوایی در جهان در سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده است. در ادامه می‌توانید با این ۲۰ شرکت هواپیمایی عالی بیشتر آشنا شوید. در این بررسی خطوط هوایی امارات به عنوان بهترین شرکت هوایی جهان در ۲۰۱۶ انتخاب شد. این هواپیمایی که دفتر مرکزی‌اش در دوبی قرار دارد، در مراسمی که در نمایشگاه هوایی فارنبرو انگلستان در ۲۰۱۶ برگزار شد، این جایزه را به خود اختصاص داد. در پانزده سال گذشته، این چهارمین باری است که هواپیمایی امارات چنین افتخاری را به‌دست می‌آورد.

شادترین کشورهای دنیا

بشر همیشه بدنبال خوشحالی بوده و شادی همیشه خواهان دارد. همه می‌خواهیم بیش‌تر درباره شادی بدانیم و این که چگونه خوش‌حالتر شویم. محققان اما می‌گویند مهمترین عامل شادی و رضایت، پاداشی است که می‌گیریم و انتظار و توقعی است که از خودمان داریم. انتظار ما مثل پیچ تنظیم شادی عمل می‌کند. اما پاداش، پاسخ مطلوب است، می‌تواند مالی باشد یا عاطفی، معنوی باشد یا انسان‌دوستانه، ممکن است تخدیری باشد یا تشویقی، تحصیلی باشد یا تفریحی، مهم این است که ما آن را پاداش بدانیم. پاداش شادی می‌آورد و نبود آن شادی را کم می‌کند. اما پاداش تنها عامل شادی و رضایت نیست. پاداش به خودی خود تعیین‌کننده شادی نیست، بلکه تاثیر آن را انتظار و توقع ما تعیین می‌کند.

ایمیل چگونه و توسط چه کسی اختراع شد؟

کسی که ایمیل را به شکلی که امروزه می شناسیم اختراع کرد یک مهندس برق آمریکایی به نام ریتون تاملینسون بود. ری تاملینسون (Raymond Samuel Tomlinson) برنامه‌نویس آمریکایی بود. وی در شهر نیویورک متولد شد. او ایمیل را در سال 1971 اختراع و نخستین ایمیل را ارسال کرد. ایمیل سیستمی است که در آن یک کاربر در یک شبکه می تواند پیامی را برای کسی که در یک شبکه دیگر است ارسال کند. انتخاب نماد @ برای استفاده در آدرس ایمیل نیز کار تاملینسون بود. تاملینسون نماد @ را برای متصل کردن نام کاربری با آدرس مقصد انتخاب کرد. این نماد در حال حاضر به یک نماد فرهنگی تبدیل شده است. اگر این نماد برای ایمیل به کار نمی رفت شاید دور انداخته می شد.

چرا برج پیزا کج است؟

بشر اشتباه می کند و نمی توان گفت هیچ کاری بدون اشتباه پیش نرفته است. یک اشتباه نیز در قرن یازدهم رخ داد که شاید بتوان ‏گفت تبدیل به یکی از شاهکارهای امروز شد. بدون شک برج معروف کج ایتالیا ، یعنی برج پیزا را همه می شناسند و بارها ‏تصاویر مختلفی از آن را دیده اند.‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ برج کج پیزا که در شهر پیزا از منطقه توسکانی قرار گرفته است ، از مرمرهای سفید ساخته شده و دیواره های آن تقریبا 4 متر ‏ضخامت دارند. این برج هشت طبقه است و تقریبا 300 پله را برای رسیدن به بالاترین طبقه آن باید طی کنید. ارتفاع این برج از ‏سمتی که کج است 55.86 متر است و از سمت بلندتر آن 56.67 متر است. علاوه بر اینکه بسیاری برای دیدن این برج کج به این ‏منطقه می آیند ، بسیاری هم به بالاترین طبقه آن می روند تا از روی این برج خمیده مناظر زیبای اطراف را که تا ده کیلومتری ‏مشخص است تماشا کنند. وقتی بالای این برج بایستید و سنگریزه ای را بیندازید چند متر آنطرفتر می رود و متوجه می شوید چند ‏متر از پایه های اصلی این برج فاصله دارید. ‏‏