عملکرد بی نظیر ایفون 7

یکی از کاربران با نام مستعار JerryRigEverything در صفحه یوتیوب خود میزان مقاومت آیفون 7 در برابر آسیب هاب فیزیکی را به طور کامل بررسی کرده است. JerryRigEverything طی این تست گوشی را در برابر سوزانده شدن نمایشگر، میزان مقاومت بدنه و لنز دوربین در برابر خط و خش، خم شدن بدنه دستگاه و همچنین حسگر جدید تشخیص اثر انگشت و دیگر موارد این چنینی مورد آزمایش قرار داده است.

تست سوزاندن نمایشگر
همان طور که مشاهده می‌کنید، پس از قرارگیری نمایشگر آیفون 7 در برابر شعله آتش، پیکسل های صفحه نمایش دوباره به حالت اولیه باز گشته و بدون هیچ گونه اثر نامطلوبی به صورت طبیعی به روال کار خود ادامه می دهد.

 

test-iphone7

تست خم شدن آیفون 7
با اعمال فشار، آیفون 7 همانند آیفون 6 البته به میزانی بسیار ناچیز خم می‌شود اما این موضوع باعث نخواهد شد که ساختار گوشی همانند آنچه که در گوشی آیفون 6 پلاس شاهد بودیم. از بین برود. البته پیشنهاد می‌کنیم در مورد آیفون 7، این تست را اعمال نکنید، زیرا ممکن است بعدها مقاومت گوشی در برابر نفوذ آب و مایعات کاهش یابد.

test-iphone7

 

تست خط و خش صفحه نمایش
JerryRigEverything  برای روال انجام این تست 9 مرحله رو تعیین کرده که نمایشگر آیفون 7 اپل توانست تا مرحله ششم به خوبی در برابر خط و خش مقاومت کند. این به آن معنا خواهد بود که صفحه نمایش این گوشی در هنگام قرار گرفتن در کنار اشیاء از جمله سکه یا کلید در جیب مقاومت خوبی را از خود نشان خواهد داد و جای هیچ گونه نگرانی در مورد خش افتادن صفحه نمایش نیست.

 

test-iphone7

تست خط و خش قاب گوشی
همان طور که طبق تصویر مشاهده می‌کنید، زمانی که با یک کلید بر روی قاب مات پشتی آیفون 7 فشار می‌آوریم، خطوطی بر روی آن آشکار می‌شود. هر چند با کمی نوازش آن قسمت، دیگر شاهد این نما نخواهیم بود. البته لازم به ذکر است که در صورت انجام این عملیات با یک تیغ یا وسیله ای سخت تر، ممکن است آزمایش نتیجه دیگری در بر داشته باشد.

test-iphone7

 

مقاومت شیشه محافظ لنز دوربین
شرکت اپل قبلا ادعا کرده بود که پوشش لنز دوربین این گوشی از جنس یاقوت ساخته شده و از این رو می‌تواند به خوبی در برابر خراش های سطحی مقاومت نموده و در آزمایش Mohs امتیاز بسیار بالای 9 را کسب کند. اما در تست مقاومت آیفون 7 به طور عملی شاهد این موضوع نبودیم. در واقع میزان مقاومت محافظ لنز دوربین اصلی این گوشی برابر با 6 بود.

 

test-iphone7

 

مقاومت کلید هوم در برابر خش
کلید هوم جدید اپل در تست مقاومت آیفون 7 امتیاز و عملکردی مشابه با محافظ یاقوتی لنز دوربین اصلی را از خود نشان داد. در واقع این کلید در برابر خراشیده شدن توسط تیغ تیز مقاومت می کند اما در تست Mohs نمی‌تواند از مرحله ششم عبور کند.

 

test-iphone7

 

نتیجه گیری نهایی
گوشی هوشمند آیفون 7 اپل در برابر آسیب های فیزیکی خفیف به خوبی از خود مقاومت نشان می‌دهد. این به آن معنا خواهد بود که به منظور نگه داری آن در کنار وسایلی همچون سکه یا کلید و دیگر کارهای روزانه نمی‌بایست نگرانی خاصی را به خود راه دهید.
شما همراهان همیشگی 301030 می توانید ویدئو مربوط به تست مقاومت آیفون 7 اپل را به صورت یک جا از بخش زیر دانلود و به نظاره بنشینید.

test-video-iphone7