آرشیو مقالات

در ماه مهر به کجا سفر کنیم؟
 ( 3 مهر 1398 )

ماه مهر آغاز درس و دانشگاه است ولی اگر تابستان سفر نرفتید هنوز هم وقت هست! در تعطیلات آخر هفته یا روزهای عادی میتوانید سفری چندروزه به یکی از مکان های زیر داشته باشید، چرا که در این ماه اکثر شهرهای توریستی خلوت تر هستند و هوا نیز برای گردش در سرتاسر ایران ایده آل است.

8 دمنوش که گلودردتان را تسکین می دهد
 ( 31 شهریور 1398 )

اگر در پی یک چای دارویی کلاسیک برای تسکین درد گلوی خود هستید، چای بابونه همراه با مقدار کمی عسل انتخابی ایده‌آل است.

نحوه آماده سازی کودکان در فصل بازگشت به مدرسه
 ( 7 شهریور 1398 )

نزدیک شدن به اول مهر یعنی تمام شدن تفریحات تابستانی و رسیدن زمان آماده سازی برای بازگشت به مدرسه است.

۶ قدم کوتاه تا ریشه کن کردن مشکل کلسترول خون
 ( 22 مرداد 1398 )

کلسترول یک ماده چرب است که در خون شما جریان دارد. مقداری از این چربی در بدن انسان تولید می‌شود و مقدار مکمل آن هم، از مواد غذایی خوراکی تامین می‌شود. بدن انسان برای ساخت سلول‌های سالم و برخی از هورمون‌ها، نیاز به کلسترول دارد. افزایش کلسترول بیشتر از حد نیاز بدن، موجب بروز مشکلاتی در عروق خونی می‌شود. انباشت کلسترول در رگ‌های خونی، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی را بالا می‌برد و حتی ممکن است منجر به حمله و سکته قلبی شود.

رفع فقر آهن زنان با این ترکیب
 ( 12 مرداد 1398 )

فقر آهن در زنان، مسئله‌ای جهانی است که باید برای رفع آن تلاش‌های مستمری صورت گیرد. یافته‌های یک فعالیت پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام شده است، نشان می‌دهد که این مشکل را می‌توان با مکمل‌ها، ویتامین C و تمرینات هوازی رفع کرد.

خوراکی هایی که حال دلتان را خوب می کنند
 ( 23 تیر 1398 )

حتماً شنیده‌اید که مصرف خوراکی‌های شیرین، شادی‌آور است؛ اما شاید ندانید با مصرف بیش از اندازه شیرین‌کننده‌های مصنوعی، مغزتان به خوردن آن‌ها عادت می‌کند و درنهایت به جای ترشح بیشتر هورمون‌های شادی، در صورت دریافت نکردن خوراکی‌های شیرین، شما را غم‌زده خواهد کرد.

تقویت حافظه با یک روش عجیب
 ( 20 تیر 1398 )

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که افشانه انسولین در بینی موجب تقویت عملکرد شناختی در افراد چاق و نوجوانان مستعد ابتلا به دیابت می‌شود.

مکان های معروفی که الهام بخش برخی فیلم‌های باورنکردنی شدند
 ( 10 تیر 1398 )

شدند با مکان‌هایی که الهام‌بخش شاهکارهای سینمایی دنیا شده‌اند، آشنا شوید! +تصاویر

این بازی دوست داشتنی داروی افسردگی است
 ( 26 اردیبهشت 1398 )

متخصص طب سنتی با اشاره به یافته‌های دانشمندان درباره خاصیت ضد افسردگی خاک گفت: دانشمندان دریافته‌اند که خاک تاثیر قابل توجهی بر روی سلامتی جسم و روان همچنین افزایش حس خوشحالی در انسان و درمان افسردگی دارد.