ابزارآلات

آنچه از جوشکاری باید بدانیم
 ( 23 آذر 1394 )

از ابتدای خلقت بشر مساله اتصال و به هم بستن و ضرورت دستیابی به شیوه های آسانتر برای ایجاد اتصالات مطرح بوده است . ایجاد اتصال در شکل های پیشین خود از به هم بستن شاخه های درختان و تکه های چوب و دوختن تکه های پوست حیوانات برای مصارف گوناگون آغاز شد و متناسب با تکامل نیاز های انسان ،هنر اتصال و به هم پیوستن اجسام نیز رو به تکامل نهاد.

با ابزار آلات باغبانی آرایشگر طبیعت شوید
 ( 22 آذر 1394 )

انسان وقتی شروع به کشاورزی نمود بدون شک از نيروی بدنی خود استفاده می کرد اما بتدريج توانست با به کارگيری از ابزارهای ساده و کار آمد شعاع کاری خود را توسعه دهد. که باعث شد همواره سیری صعودی به سمت افزایش عملکرد محصول را داشته باشد.

دستکش های ایمنی کار
 ( 15 آذر 1394 )

دستکش نوعی پوشش برای دست است.استفاده از دستکش قدمتی کهن داشته و موارد استفاده متعددی برای آن وجود دارد.ازجمله(کار های ساختمانی،جوشکاری،ورزشی ،طبی و...) که از نظر شکل ظاهری و نوع مواد سازنده آن‌ها انواع گوناگون و متنوعی دارند.

کاربرد آچار فرانسه
 ( 15 آذر 1394 )

آچار فرانسه وسیله‌ای برای باز و بسته کردن انواع پیچ ها است. در واقع، این ابزار جزء ضروریات یک جعبه ابزار محسوب می شود.

ابزاری که برای هر منزلی نیاز است
 ( 14 آذر 1394 )

به طورساده یک ابزار می‌تواند یک روند یا فرایند استفاده شده برای رسیدن به یک هدف خاص باشد. ابزارهایی که در زمینه‌های خاصی استفاده شده‌اند ممکن است نام‌های مختلفی هم داشته باشند از قبیل آلت، ظرف، افزار، دستگاه.

معیارهای انتخاب مناسب پیچ گوشتی خانگی
 ( 16 آبان 1394 )

شاید یکی از پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده در منزل را پیچ گوشتی دانست. این وسیله ساده برای محکم کردن انواع پیچ لوازم منزل بکار می رود و در این مقاله سعی گردیده شده است که با معرفی ویژگی های پیچ گوشتی معیارهای انتخاب آن نیز بیان گردد.