گردشگری و توریسم

برج‌های دوقلوی پتروناس، جاذبه توریستی شگفت‌انگیز در مالزی

طراحی آسمان‌خراش‌ها، به لحاظ ایجاد فرم‌های سازه‌ای، از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. این موضوع از یک سو به وجود تخصص های متعدد و اغلب متعارض درگیر در طراحی این ساختمان‌ها برمی‌گردد و از سوی دیگر هرچه ساختمان بلندتر می‌شود، شدت نیروهای طبیعی جاذبه، باد و زلزله افزایش می‌یابد. در نتیجه، تدابیر سازه‌ای برای مقابله با این نیروها به جنبه مهمی در طراحی ساختمان‌های بلند تبدیل می‌شود. همین امر فرم ساختمان های بلند را تا حد نسبتا زیادی از نحوه طراحی سازه آنها متاثر می‌ سازد.بعد از توافقات اولیه دولت مالزی، گروه پتروناس و شرکت ملی نفت با یکدیگر، تصمیم بر آن شد که در کوالالامپور یعنی در قلب کشور مالزی سازه ای ساخته شود که به غیر از بلند بودن از برج ویلیس Willis Tower در شیکاگو، نماد ملی کشور مالزی و جذب توریست نیز باشد. «برج‌های دوقلوی پتروناس» (Petronas Towers) در کوالالامپور، یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های آسمان‌خراش‌ها در عصر حاضر به‌شمار می‌روند که طی سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸، در مرکز ناحیه اقتصادی شهر توسط معمار مشهور آرژانتینی، «سزار پلی» (Cesar Pelli) طراحی و ساخته شده‌اند.

پر درآمدترین کشورهای توریستی دنیا

گردشگری یک صنعت بسیار بزرگ با درآمدی فوق‌العاده و قدرت جذب نیروی انسانی بسیار زیادی است که سالانه میلیاردها دلار برای کشورهای صاحب این صنعت درآمد دارد. بدون درآمد توریست حتی کشورهای بزرگ و صاحب نام صنعتی نیز لرزش اقتصادی را در حوزه فعالیت خود احساس می‌کنند و به‌همین علت است که بسیاری از کشورها سعی در بسترسازی هرچه بیشتر این صنعت در کشور خود دارند.

یک پایگاه اطلاع رسانی مناطق گردشگری استرالیا اعلام کرد: برای گردشگری به ایران بروید

یک پایگاه اطلاع رسانی گردشگری در استرالیا روز دوشنبه نوشت که دولت استرالیا سفر به ایران را برای شهروندان خود بدون مشکل دانسته و تاکید کرده است که شهروندان استرالیایی می توانند ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینند.

ایران در سال 2016 درصدر مناطق گردشگری جهان

در سال 2016 نشنال جئوگرافیک و رسانه های خبری بین المللی 16 کشور را بعنوان مقصد های گردشگری سال معرفی کردند و پیشنهاد کردند که کسانی که قصد مسافرت دارند این مقاصد را در نظر بگیرند. اولین مقصد این لیست ایران است.

نقاط گردشگری و مسافرتی ایران درفصل زمستان و پاییز

این روزها با سرد تر شدن هوا سفر کردن به نقاط مختلف کشور کاهش یافته است، اما اگر عاشق سفر باشید و سرمای هوا هنوز شما را از سفر را مایوس نکرده باشد، مناطق زیبا و دیدنی کشور را که در زمستان نیز پذیرای مهمانان ویژه خود است به شما معرفی می کنیم.