سلامت و پزشکی

خوراکی های ضد سرطان

زماني تصور مي‌شد كه رژيم‌هاي غذايي در مرگ‌هاي ناشي از سرطان نقشي ندارند. امروزه محققان ثابت كرده‌اند كه رژيم غذايي روزانه افراد نقش مهمي‌ در پيشگيري، بروز و درمان انواع سرطان‌ها ايفا مي‌كند. با پذيرش اين حقيقت كه انسان هر روزه ملزم به مصرف غذا مي‌باشد. و به دليل تعداد و تنوع سرطان‌هايي كه بطور بالقوه با رژيم غذايي در ارتباط هستند، مي‌توان گفت: كه در حدود يك سوم سرطان هايي كه در نهايت منجر به مرگمي‌شوند، با آنچه كه مي‌خوريم در ارتباط هستند. تاثير تحولاتي كه امروزه در نوع زندگي و عادات غذايي مردم صورت گرفته است را نمي‌توان در ايجاد چنين بيماري‌هايي ناديده گرفت.

پیشگیری از بیماری های چشم

بينايی يكی از مهمترين حس‌های ويژه است، که فرد با حس بینایی می تواند ار خود محافظت کند، تعادل خود را حفظ کند، از دیدین محیط اطراف خود لذت ببرد. به طور کل چشم ها یکی از با ارزش ترین ثروت ما انسان ها هستند.که به راحتی و با ساده ترین روش ها می توانیم از این دارایی خود محافظت کنیم.

تنظیم میزان خواب و بیداری در اختیار دانشمندان قرار گرفت

و اما بازهم خلق عجایب توسط محققان، شاید جالب باشد بدانید که مققان حتی توانستن میزان هوشیاری و خواب را هم کنترل کنند. محققان در اقدامی بی سابقه موفق به دستکاری وضعیت هوشیاری بدن از طریق ایجاد تغییراتی در فعالیت مغزی شدند.

آخرین یافته ها از دلایل بروز خال ها و لک های قرمز رنگ روی پوست

بروز خال ها و لک های قرمز رنگ روی پوست می تواند دلایل متعددی داشته باشد. این خال و لک ها می تواند ارثی یا نشانه ای از یک بیماری خطرناک باشد. ویژگی و خطرات هرنوع از لک ها و خال ها را در این خبر بخوانید.

غول آنفولانزا را اینگونه شکست دهید

با شیوع آنفولانزا خوکی یا همان H1N1 در این فصل و هشدار سازمان بهداشت و درمان به مردم برای محافظت از خود به منظور جلوگیری از ابتلا به این ویروس وهمچنین اعمال تدابیر بهداشتی و درمانی کافی و مفید برای درمان، بهتر است تمامی افراد نکات ذیل را برای حفظ سلامت خود انجام دهند.

آخرین دستاوردهای محققان برای رفع خروپف

پزشکان چینی در یک مطالعه جدید هشدار دادند افرادی که حین خواب، زیاد خروپف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر سکته مغزی هستند. پزشکان چینی همچنین در این مطالعه دریافتند که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نیز در این افراد 80 درصد بیشتر است.

آخرین پژوهش ها در رابطه با نوشابه و دلایل علاقه ایرانیان به نوشابه

آخرین مطالعات و پژوهش ها نشان می دهد که مصرف نوشابه درایران بیش از میانگین سایر کشورهای جهان است . اما آخرین یافته ها و مطالعات در رابطه با دلیل علاقه ایرانیان به نوشابه را در این خبر بخوانید.

آخرین اخبار از شیوع آنفولانزای خوکیH1N1 در کشور

آخرین اخبار از شیوع آنفولانزای خوکیH1N1 در کشور. خبر شیوع آنفولانزا هرساله با شروع فصل سرما از افراد، صدا و سیما و... شنیده می شود. متاسفانه چندی پیش آگاه شدیم که ویروس آنفولانزای H1N1 در ایران شیوع پیدا کرده و جان چند تن از هموطنان مان را در کرمان گرفته است.

آیا می دانید پا ی مرغ برای زیبایی و رفع چین و چروک صورت موثر است؟!

در این خبر به تازه ترین اطلاعات از اسرار جوانی و شادابی پوست چینی ها می پردازیم و این اسرار را فاش می کنیم که دلیل شادابی پوستشان چیست؟ یکی از رازهای زیبایی رفع چین و چروک صورت است. اما چگونه می توان این چین و چروک های پوست را رفع کرد؟ در ادامه این خبر با ما همراه باشید تا پرده از این اسرار برداریم.

کنترل فشارخون با تلفن همراه!

محققان اخیرا توانسته اند سیستمی را راه اندازی نمایند که می تواند به وسیله تلفن همراه هوشمند و از طریق اینترنت فشار خون را کنترل نماید. این سیستم موجب کنترل بهتر و بیشتر فشارخون شده و موجب می شود افراد بیشتر به سلامت خود اهمیت دهند.